Apple‘ın yeni ürünlerinin tanıtılacağı, merakla beklenen lansman, bu akşam Türkiye saati ile 22:00’da başlayacak. Etkinliğe saatler kala adının iPhone 7 olması beklenen yeni akıllı telefonla alakalı söylentiler de artmaya başladı.

Uzmanlar Apple hayranlarının iPhone 6s’ten sonra büyük bir beklenti içine girmemesini söylese de sadık takipçileri yeni özellikleri heyecanla bekliyor. Peki, bu zamana kadar yeni iPhone‘la alakalı en çok hangi söylentiler konuşuldu?

iPhone 7 ile alakalı konuşulan ilk özellik, aralarında ‘Space Black’ isimli rengin de yer aldığı farklı renk seçenekleri söylentisi oldu.

Söylentisi çıkarılan bir diğer konu ise iPhone 7‘lerde kamera lensinin daha da büyümesi oldu. Ayrıca iPhone 7’lerde anten çizgilerinin de uca kaydırılmış olması bekleniyor.

En çok tartışmaya açılan özellik ise iPhone 7’nin kulaklık girişi olmadan piyasaya sürülecek olması. Konuyla alakalı Apple’ın üst düzey yöneticileri bile olumsuz eleştiriler yaptı. Piyasadaki en güçlü rakibi Samsung‘un son telefonu Note 7‘nin tanıtıldığı etkinlikte şirketin bir yetkilisi, iPhone 7’yi kast ederek, “Note 7’nin en büyük özelliği bir kulaklık çıkışına sahip olması…” dedi.

Apple’ın kulaklıktaki bu açığı kulaklık girişi yerine lightning bağlantı portu kullanarak kapatması bekleniyor. Özel kulaklıkla müzik dinlemek isteyenlerin ise ayrı aparat kullanması gerekebilir.

Ayrıca iPhone 7‘de fiziksel ana ekran tuşu yerine dokunmatik tuş olacak. Bu dokunmatik tuşun, öncekiler gibi parmak izi sensörü bulunacak.

Bununla birlikte telefonun tanıtımına saatler kala yeni iddialar da ortaya atılmaya başladı. Slash Gear‘da yer alan habere göre; yeni iPhone su geçirmez olabilir. Söz konusu iddiaya göre iPhone 7‘nin SIM kart girişi, su geçirmeyen lastik/kauçuk benzeri bir malzemeden olacak.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap