Google’nin otonom araç markası Waymo’ya Intel teknolojisi geliyor.

Otonom araç teknolojisi git gide yayılmaya devam ederken Intel, bu sektörde öncü olmak için bütün adımlar atmaya devam ediyor. 2017 yılının başında otonom araç yazılımı geliştiren MobilEye markasını 15.3 milyar dolara satın alan Intel, şimdi de Google’nin Waymo’su ile iş birliği yaptığını duyurdu.

Geçtiğimiz 2016 senesinin sonunda Google’nin tanıttığı Waymo’ya 4. ve 5. seviye otonom araç teknolojisi eklemeyi hedeflediklerini belirten Intel, Waymo'nun halihazırda otonom özellikler kattığı ve testlerine başladığı Chrysler Pacifica model minivanlarına kendi teknolojisini entegre etmeye hazırlanıyor.

Basın açıklamasında günümüzde sayısı artan trafik kazalarına dikkati çeken Intel, ürettikleri teknoloji ve yaptıkları iş birlikleri ile gelecekte tüm araçların otonom olacağını belirtti.

Intel, ''Trafik kazaları nedeniyle günde ortalama 3287 insan hayatını kaybediyor ve kazaların yüzde 90'ı insan hatasından kaynaklanıyor” ifadeleri ile otonom araçların daha güvenli sürüş deneyimi yaşattığını vurguladı.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap