Fotoğraf paylaşım uygulaması olarak hayatımıza giren Instagram, şimdi de girişimcileri alıcısıyla buluşturan bir platforma dönüştü. Kullanıcıların kendisine yüklediği yeni sorumluluğu fark eden uygulama, küçük işletmeler için yeni araçlar geliştirdi. Instagram, Business Profiles ve Insights ismini verdiği araçlarını piyasaya sürdü.

Küçük işletmelere ve yeni nesil girişimcilere destek vermek isteyen Instagram, geçtiğimiz mayıs ayında hesaplarını daha etkili kullanmalarını kolaylaştırmak amacıyla geliştirdiği araçları tanıtmıştı. Tüm dünyada yıl sonunda devreye girmesi beklenen araçlar, erken gelen bir sürprizle Avrupa’da kullanılma açıldı.

Sosyal medya girişimcilerini heyecanlandıran Insights ve Business Profiles’ın özelliklerine bir göz atalım.

Business Profiles

Bu yeni araç, kullanıcıların profillerine firmaları hakkında kısa bir tanıtım yazma, aktif halde bulunacak adres, e-mail ve telefon ekleme imkanı sağlıyor. Yani müşteriler ziyaret ettikleri profildeki telefon numarasına tıklayarak, anında markayla iletişime geçebilecek. Tıpkı Facebook’taki iletişim bölümü gibi…

instagram-business-profile

Insights

Bu araç ise hesap sahiplerine yaptıkları paylaşımların ne derece etkili olduğunu tespit edebilmeleri için veriler sunacak. Insights, ayrıca takipçilerinin yaş ve cinsiyet gibi kişisel bilgilerini de hesap sahibine iletecek.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap