Popüler sosyal medya platformu Instagram, kullanıcılarının bir kısmını sevindirecek bir kısmını ise üzecek yeni bir güncellemesini duyurdu. Buna göre artık tüm kullanıcılar, kimin kendisini takip ettiğini özel olarak bakmadan sayfada görebilecek.

Açıldığı günden bu yana gizemini koruyan takip etme özelliği ile ön plana çıkmıştı Instagram. Kimin takip edip etmediğini öğrenmek için kullanıcıların zamanında epey bir zahmete girdiği, gerekirse tek tek takipçileri kontrol ettiği dönemi geride bıraktıracak bu özellik profil sayfasına girilen kişinin sizi takip edip etmediğini gösteriyor.

Artık sizi takip eden kişiyi profilinde görebileceğiniz bu özellik Twitter ile aynı. Sizi takip eden kişinin profilinde “Sizi takip ediyor” yazısını görebileceksiniz.

Gelen son güncelleme ile birlikte takipçi özelliğine yenilik ekleyen Instagram, birçok kullanıcıyı sevindirir mi üzer mi bilemeyiz; ancak yıllardır takip edilip edilmeme durumu Instagram kullanıcıları için tam bir gizemdi.

Bu özellik şimdilik Anroid platformlarında deneniyor. iOS için ise herhangi bir açıklama yapılmasa da yakın bir tarihte iOS kullanıcıları da bu özellik ile tanışacaktır.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap