Mediakix‘in gerçekleştirdiği deney, fenomen olup sponsorluk anlaşması kazanmanın ne kadar kolay olduğunu gözler önüne seriyor.

Bu sosyal medya deneyi için iki farklı Instagram hesabı açıldı. "calibeachgirl310" isimli hesap için bir modelle anlaştılar. Bir günlük bir çalışmayla onun farklı ve güzel fotoğraflarını çektiler. Yaz havasının hissedildiği fotoğrafların çoğu sahil ortamında.

Diğer hesap ise "wanderingggirl" oldu. Bu hesap için fotoğraf çekimi yapma zahmetine girmediler. Paylaşılan görselleri tamamen fotoğraf stoğu hizmeti veren sitelerden aldılar. Hesapların sahte olduğu anlaşılmasın diye her gün bin takipçi satın alarak başladılar. Ardından Instagram'ın 15 bin takipçiye kadar sorun çıkartmadığını fark ettiler. Bin takipçi başına 3 ila 8 dolar arası bir ödeme yaparak kısa sürede istenen takipçi sayısına ulaştılar. Ardından yorum ve beğeni satın almaya başladılar. Hesaplar istenen takipçi sayısına ulaştığında sponsorluk almak üzere harekete geçtiler.

Paylaşılan bilgilere göre; iki farklı hesap toplamda dört ayrı sponsorluk elde etmeyi başardı. Kimse onların Instagram’a ne zaman katıldığını veya takipçilerinin kim olduğunu sorgulamıyordu. Üstelik fazla takipçiye sahip olmak, gerçek kullanıcıların da bu hesapları takibe almasını sağlıyordu.

Deneyi için açılan hesaplar daha ilk aşamada paylaşım başına 100 dolarlık bir kazanç elde etmeyi başardı. Bu deney internet dünyasında fenomen olmanın ne kadar kolay olabileceğini gözler önüne seriyor.

Kaynak: Trendus


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap