Fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, çok kullanılmadığı gerekçesiyle Fotoğraf Haritası (Photo Map) özelliğini kaldıracağını açıkladı.

Son zamanlarda yaptığı sık güncellemelerle uygulama içerisine birbirinden farklı özellikler eklenmeye başlayan Instagram bir özelliğini de kaldırmaya karar verdi. Mashable sitesine açıklamalar yapan Instagram, “Fotoğraf Haritası“nın kullanıcılar tarafından pek ilgi görmediğini bu nedenle kaldırıp yeni özelliklere yoğunlaşmak istediklerini söyledi.

Aslında bu tam olarak bir özellik kaldırma olarak yorumlanamaz, çünkü kullanıcılar kendi fotoğraf haritalarını görebilecek, sadece takip ettikleri kişilerin haritalarını göremeyecekler.

instagra-photo-map

Instagram’ın kurucusu Kevin Systrom, özelliği hayata geçirdikleri 2012 yılında, Instagram’ın sadece ‘anlık’ fotoğraflardan oluşmadığını, kullanıcıların hatıralarını toplayan nostaljik bir görsel koleksiyon olmasını istediklerini belirtmişti. Ancak aradan geçen dört yılda Fotoğraf Haritası, beklenen ilgiyi görmedi.

Fotoğrafları kronolojik sıraya göre sıralayan Instagram, ‘Fotoğraf Haritası’ özelliğiyle fotoğrafların nerelerde çekildiğine göre de sıralıyordu.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap