İspanya’da yaşayan 57 yaşındaki bir kadının, çevresindekilere selam vermekten sıkıldığı için 28 yıldır kör taklidi yaptığı ortaya çıktı.

İspanya’nın Madrid şehrinde yaşayan Carmen Jimenez adındaki kadın, ailesi dahil etrafındaki birçok kişiye kör olduğunu söyledi. Fakat işin aslında öyle olmadığı ortaya çıktı. Jimenez’in aslında kör olmadığı ancak insanlardan sıkıldığı için böyle bir yola başvurduğu belirtildi. Yaklaşık 30 senedir kör taklidi yapan kadın, görebildiğini en sonunda açıklamak zorunda kaldı ve ailesini büyük bir şoka uğrattı. Kadının kocası ise yaptığı açıklamada, “Kör olduğunu söylediği halde gayet güzel makyaj yaptığını ve bazen televizyon izlemeye çalıştığını görüyorduk” ifadelerini kullandı.

Carmen Jimenez yaptığı açıklamada durumu daha fazla idare edemediğini belirtip şunları söyledi; “İnsanları sokakta görüp selam vermekten sıkılmıştım. Hiçbir zaman sosyal bir insan olmadım ve bu yüzden de kör taklidi yapmayı tercih ettim. Böylelikle birçok sosyal davranışı sergilemek durumunda da kalmadım.” Ailesine söylediği bu büyük yalanla yüzleşmek zorunda kalan kadın, başına başka dertler de açtı. Devletten kör olduğu gerekçesiyle finansal destek alan Jimenez, kör olmadığının ortaya çıkmasıyla yasal sorunlarla da karşılaşacak gibi duruyor. Fakat birçok haber sitesinde viral olan bu ilginç konu henüz yasal belgelerle de desteklenmiş değil.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap