İngiltere Başbakanı Theresa May, ABD devleriyle bir araya geliyor ve ülkesine yatırım yapmak isteyenlere Brexit (Avrupa Birliği’nden ayrılma referandumu) sonrası için güven telkin ediyor.

Birleşmiş Milletler Genel Kurul toplantılarına katılmak için New York‘ta bulunan Theresa May, burada iş dünyasının temsilcileriyle bir araya geldi. İş dünyasıyla gerçekleştirdiği toplantıda açıklamalar yapan May, “Her iş günü İngiltere’de bir milyon kişi Amerikan şirketlerindeki işlerine gidiyor ve her gün ABD’de bir milyon kişi İngiliz şirketlerindeki işlerine gidiyor. Görüyorsunuz ki mütekabiliyet var” dedi ve Birleşik Krallık’ın bulunduğu yeri koruduğunu vurgulayarak rahatlıkla İngiltere’de yatırım yapabileceklerini söyledi.

İngilizlerin 23 Haziran’daki oylamada aldıkları Brexit kararı için AB ile müzakereler yapılacağını ve ticaret konusunda bir anlaşma varacaklarını belirten İngiltere Başbakanı, bu toplantının öncesinde Sony Pictures, United Technolgies Corp, AECOM ve Merck&Co. gibi şirket yöneticileriyle kapalı kapılar ardında bir araya geldi. May; Goldman Sachs, IBM ve Amazon.com gibi dev şirketlerin yöneticileriyle de görüşecek.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap