Küreselleşen dünyada kendi ana dilimiz dışında başka bir dil öğrenmek gereklilik haline geldi. Günümüzde, İngilizce dünya dili olarak adlandırılmakta ve birçok önemli ve yaygın dilin başında gelmekte.

İşte bu dili daha verimli, pratik bir şekilde öğrenmenize veya daha da geliştirmenize yardımcı olacak bazı uygulamalar;

Tandem

Farklı ülkelerdeki partnerlerle konuşarak, yazışarak dil öğrenebilir hatta kendi dilinizi partnerlerinize öğretebilirsiniz. Tandem de 10 farklı dil tercihi var. İstediğiniz dili seçerek kendinize farklı birçok ülkeden partner edinebilirsiniz. Aynı zamanda ülkelerin kültürlerini yaşam biçimlerini ve farklı insanları tanıyarak sosyal çevrenizi de genişletebilirsiniz. Bu uygulama ücretsiz olup App Store’den ve Play Store’den indirebilirsiniz.

Voscreen

Voscreen, farklı seviyelerde İngilizce bilenlere hitap eden bir uygulama. Duyarak, izleyerek size İngilizce'yi daha zevkli hale getirmekte. Eğer gramer odaklı kendinizi geliştirmek istiyorsanız, onun için de seçenekler düşünülmüş. Bu uygulama İngilizce dili dışında 16 farklı dili de öğretmekte. Uygulama ücretsiz olarak App Store’den indirilebilir.

Ted Talks

Ted Talks dünyanın en popüler fikir paylaşım platformu. Son derece ilginç ve sıra dışı konulara değinen Ted Talks, yıllardır pek çok önemli ismi konuk etti. Bu uygulama sayesinde konuşmacıları dinleyerek dilinizi daha da geliştirme fırsatı bulabilirsiniz. Üstelik farklı dildeki alt yazı seçenekleriyle… Bu uygulama ücretsiz olup App Store ve Play Store’den indirebilirsiniz. Aynı zamanda YouTube’den de izleyebilirsiniz.

Duolingo

Duolingo, İngilizce'yi hızlı bir şekilde öğrenmemizi yardımcı olan bir uygulamadır. Günde 10 dk. Duolingo kullanarak basit bir İngilizce ile konuşmaya başlayabilirsiniz. Tekrar etme özelliği ile de unuttuğunuz dersleri ve kelimeleri tekrardan dinleyebilir ve izleyebilirsiniz. Uygulama ücretsiz olarak Play Store ve App Store’de yer alıyor.

Memrise

Bu uygulamanın amacı kelimeleri sizlere öğretmektir. İstediğiniz İngilizce seviyesini seçerek size o seviyede kelimeleri konuşarak, yazarak ve eşleştirme metodu ile öğretmekte. Hızlı bir şekilde kelimeleri tekrar etme metodu ile tekrar edebilirsiniz. Bu uygulama ücretsiz olup Play Store ve App Store’den indirebilirsiniz.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap