1909 yılında Dublin'de, İngiliz bir anne-babanın çocuğu olarak dünyaya gelen ve sürekli ülke değiştiren İngiliz ekspresyonist ressam Francis Bacon'un çalınan tabloları nihayet bulundu. Sanat dünyası için oldukça önemli ve güzide parçalar olarak kabul edilen, yaklaşık değeri 29 milyon dolar olan 5 tablo yaklaşık iki yıl önce kimliği belirsiz şahıslar tarafından çalındı. 

Bacon'un yakın arkadaşı olan Jose Capelo'nun Madrid'deki evinden çalınan tablolardan üçü, İspanya sınırları içerisinde ele geçirilerek, gerekli yasal prosedürlerin ardından ait olduğu adrese teslim edildi. 

2015 yılında oldukça konuşulan olaylar arasında yer alan ve İspanya'daki en büyük modern sanat hırsızlığı olarak kabul edilen soygunun ardından başlatılan inceleme ve araştırmalar nihayet sonuç verdi ve şimdilik beş tablodan üçü bulunarak, sanat dünyasının büyük bir kayıp yaşamasının önüne geçildi. 

İngiliz ekspresyonist ressam Francis Bacon'a ait beş tablodan üçünün bulunduğu operasyon çerçevesinde güvenlik güçlerinin yaptığı açıklamalara göre; 10 kişinin tutuklandığı belirtiliyor.

 


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap