Dünya çapında çılgın hareketleriyle bilinen İngiliz milyarder Richard Branson’dan tüm çalışanlara önemli bir tavsiye geldi. Branson, emekliliğin çalışanlar için tek gaye olmaması gerektiğine işaret etti.

İlk işini kurmak için 16 yaşında okuldan ayrılan Branson, bugüne kadar yüzlerce şirketle görüştü ve bir çoğunda da çalıştı. Bugüne gelindiğinde ise 5 milyar dolarlık bir servetle adını milyarderler arasında yazdırdı.

Sıfırdan başlayarak adını milyarderler arasına yazdıran önemli isimlerden olan Branson, şu anda emekliliğin arifesinde. İstediği zaman emekli olabilir, ancak İngiliz milyarder şu anda emekliliği aklının ucundan bile geçirmiyor.

Branson, yakından takip edilen blog’unda yazdığı son yazıda, “Ben çalışanlar için emeklilik bir amaç olması gerektiğine inanmıyorum” ifadesini kullandı. Branson yazısında, çalışanların amacının emekli olmaktan çok yaptıkları işlerden “mutlu olmak” olması gerektiğine işaret etti.

İngiliz milyarder şöyle dedi;

Ben emeklilik yerine insanların mutluluk temel öncelikleri yapmalarını savunuyorum. Ben hiçbir zaman işi iş, oyunu oyun olarak tanımlamadım. Ben bunların hepsini şu anda yaşıyorum ve bir şey öğreniyorum” olarak değerlendirdim. Benim hayatı görüş biçimim; çabalamak ve büyümek. Ben hiçbir zaman bir şeyi yapıp bitirmiş olmak istemedim ben hep bir şeyleri yapmaya devam etmeyi istedim.

Branson’ın perspektifi, İngiliz felsefeci Alan Watts’ın etkisinde. Watts’ın felsefesine göre insanlar hayatı bir yerde sona erecek bir yolculuk olarak görmemeli. Yani burada yolculuk bir çeşit varış noktasına işaret ediyor.

 


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap