Apple, 5 Haziran’da başlayan ve 9 Haziran‘a kadar devam edecek WWCD etkinliğinde yeni ürünlerini tanıttı.

iMac, iWatch, iPhone gibi ürünlerini tanıtan Apple, yeni iMac Pro’yu tanıttı. 18 çekirdekli bilgisayarıyla büyük atılım yapmayı planlayan Apple, bu hamle ile aslında önemli bir piyasa hacmine sahip olabilir.

Apple zaten iMac Pro ile iş istasyonlarına ulaşmayı hedeflerken, yoğun iş yükü olan profesyonellere de ulaşmayı düşünüyor. iMac Pro teknik özellikleri ise  27 inç Retina 5K ekranla sunulan iMac Pro, 18 çekirdek Intel Xeon işlemcilere kadar seçenekler sunarken, 22 teraflop grafik performansı ile (yani bir işlemcinin saniyede kaç milyar kayan nokta hesapladığını gösteren birimdir, performansı etkiler) adeta göz dolduruyor. Uzay Grisi kasası ile diğer modellerden farkını ortaya koyan ürün gelişmiş grafik düzenleme, sanal gerçeklik içeriği oluşturma, gerçek zamanlı 3 boyutlu render için biçilmiş kaftan.

1080p çözünürlükteki FaceTime kamerada alışıldık şekilde ekranın üst tarafında konumlandırılmış. Ek olarak, bu üründe ilk defa 10 kat daha hızlı ağ bağlantısı için 10Gb ethernet portu kullanılmış.

ABD‘de Aralık ayında çıkacak olan iMac Pro, 4,999 dolardan başlayan fiyatlarla pazardaki yerini alacak.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap