İsveç çıkışlı mobilya mağazası IKEA, geçtiğimiz günlerde içimizi ısıtan yepyeni bir kampanyaya imza attı.

Ürünlerinin her zaman için insanların gerçek hayatlarında yaşadıklarından ilham aldığını ve hayattaki birçok sorunu IKEA ürünleriyle çözebileceğimizi iddia eden marka, bunu tüketicilerine hatırlatmanın sıcacık bir yolunu buldu.

İnsanların çoğunun hayatlarında karşılaştıkları sorunlar için Google’a danıştığını hatırlatan IKEA, İsveç genelinde Google’da en çok aranan ilişki problemlerini tespit ederek, çözüm sunabilecek ürünlerinin isimlerini bunlarla değiştirdi. Böylece herhangi biri bu sorunları Google’a yazdığında, karşısına ilk olarak IKEA’nın ilgili ürünü çıkıyor. Bu linke tıklayanlar ise kampanyayla aynı ismi taşıyan ve benzer çözüm önerilerinin toplandığı ikearetailtherapy.com adlı internet sitesine yönlendiriyor.

Peluş köpeklerinin ismini “Babamın tüylü hayvanlara alerjisi var”, kanepelerini “Eşim horluyor”, şampanya kadehlerini “Çocuklar evden ayrıldığında” ve mikrodalgalarını “Annem yemek pişiremiyor” olarak değiştiren IKEA, hazırladıkları reklam filminde, bu sayede sorunlarımızı çözmeyi veya biz çözüm aramaya devam ederken bizi biraz olsun gülümsetmeyi hedeflediklerini belirtiyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap