Hürriyet gazetesi yazarı Jale Özgentürk, bugünkü köşesinde iş adamı Hüsnü Özyeğin‘in yapmayı planladığı yeni yatırımlara yer verdi. Yapılacak her yatırımın aynı zamanda istihdam olduğunu vurgulayan Özgentürk, bu gelişmeyi olumlu olarak değerlendirdi.

İşte Hüsnü Özyeğin’in yeni yatırımları;

Ekonomideki belirsizlik yerli yabancı birçok şirketin planlarını gözden geçirmeye zorlarken, bu gelişmelerden etkilenmeyen az sayıdaki iş adamından biri Hüsnü Özyeğin.

Türkiye’nin yıllardır en başarılı girişimcilerinden olan Özyeğin, bankacılık ve sağlıkta son yıllarda önemli bir atak içinde. Geçen hafta bir toplantıda sohbet ettiğim Özyeğin’den yatırımlarına ilişkin bilgiler aldım.

  • Özyeğin, önce satın almak için talip olduğu, ancak sonra vazgeçtiği HSBC’nin şubelerini tek tek alarak büyümeye karar verdiğini dile getiriyor. 2011’de 20 şube ile kurulan Fiba Banka’nın bugün şube sayısı 70 civarında.
  • Fiba Holding sağlık sektörüne ise Florance Nightingale’de çoğunluk hisselerini alarak girmişti. Özyeğin, hastanenin icra kurulunun başkan vekilliğine Prof. Dr. Tarık Yılmaz’ın gelmesiyle önemli hedefler koyduklarını da belirtiyor. Bu grubu İstanbul’da iki önemli hastaneyi satın alarak büyüteceklerini anlatıyor.
  • Hastanelerin isimlerini vermese de kısa süre sonra satın almanın sonuçlanacağını dile getiriyor.
  • Özyeğin’in bir başka sektörü de enerji. Kömür bu alanlardan biri. Özyeğin bu alandaki çalışmalarını ise kömür madenciliği konusunda tecrübe sahibi Çinlilerle yürütüyor.

Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap