Huawei, oldukça iddialı olduğu ve ilkleri sunacağını ifade ettiği Kirin 970 çipsetinin seri üretimine hali hazırda başlattı. Huawei Mate 10 modeline gücünü verecek çipsetin bize neler sunacağı ise şu an için merak konusu.

Bu yılın en çok konuşulan cihazlarını üreten Huawei, yeni nesil amiral gemisi akıllı telefonunu bu yılın ikinci çeyreğinde tanıtacağını duyurmuştu. Ancak Ekim ayında tanıtacağı bilinen Huawei Mate 10 adlı cihaz için çok daha güçlü bir işlemci gerekiyor, bu işlemciyi de Kirin 970 ile karşılamayı düşünen şirket yine iddialı geliyor!

Huawei’nin bu yeni akıllı telefonu, diğer rakiplerine oranla ayıracak özelliği Huawei Mate 10 da yeni sunacağı, HiSilicon Kirin 970 çipseti olacak. Şimdiye kadar Kirin 970 için seri üretime geçilmediği ve bunun en erken  tarihi Eylül ayında gerçekleşeceği söylenirken, Çin medyası işlemcinin üretimine bu ay başlandığını duyurdu.

Çinli şirket, Qualcomm ve Samsung ile rekabete girmek istediği için, Kirin 970 çipsetini 10 nm boyutlarında üretecek. Aynı zamanda buna ek olarak, çipsetin bazı gelişmiş yapay zeka özelliklerine sahip ilk mobil işlemci olacak olması da merak uyandırıyor. Zira Huawei yapay zeka çipi ürettiğini açıklayarak, gözlerin üzerine çevrilmesine neden olmuştu.

Huawei, üreteceği bu yapay zekanın sadece bir sesli asistan olmadığına vurgu yaparak ve yapay zekanın ne anlama geldiğini, ne yaptığını, nerede yaşadığını ve yaşamınızı nasıl geliştirebileceğini tekrar düşünmenin zamanının geldiğini ifade etmişti.

Geçen haftalarda yeni Kirin 970 çipsetin son model bir GPU ile geleceğini ekleyen şirket, o kadar iddialı ki bu GPU’nun şimdiye kadar sunulmuş tüm modellerden çok daha güçlü olacağını vurguluyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap