Günümüzde “holdinge gidiyorum” repliği olmayan diziye ekranda yer vermiyorlar! Tıpkı Yeşilçam sinemasının bir dönem vazgeçilmezi olan, zengin kız – fakir oğlan aşkı teması gibi son dönemlerde holding sahibi ve fakir kızın aşklarını izliyoruz.

Dizi sezonunun yeniden başladığı şu günlerde holdingde çekilen dizileri tekrar hatırlayalım…

Hayat Şarkısı – Cevher Holding

hayat_Sarkisi

Son dönemlerin en popüler dizilerinden Hayat Şarkısı zengin bir aileye gelin giden Hülya ve eşi Kerim arasındaki ilişkiyi bazen eğlenceli bazen duygusal bir dille ele alıyor. Bu aşka paralel olarak dizide altın madeni işleten Cevher Holding’in patronu Bayram Cevher, şirketin varisleri olan oğulları Kerim ve Hüseyin’le ilişkisi de işleniyor. Dizinin oyuncu kadrosunu; Ahmet Mümtaz Taylan, Burcu Biricik, Birkan Sokullu gibi isimler paylaşıyor.

Paramparça – Dark Blue Holding

cihan_paramparca

Restoran ve cafe zincirlerini işleten Dark Blue Holding’in patronu Cihan Gürpınar ve yine şirketin ortaklarından eşi Dilara’nın kızlarının yıllar önce hastanede başka bir çocukla karıştırıldığını öğreniyor. Çiftin hayatı bu dönemden itibaren değişiyor, Cihan’ın öz kızına annelik yapan Gülseren’e aşık olmasıyla ailelerin yaşadığı çıkmazları konu alıyor. Dizinin başrollerini; Erkan Petekkaya, Barış Falay ve Nurgül Yeşilçay’ın paylaşıyor.

Kara Sevda – Kozcuoğlu Holding

kara_sevda

Burak Özçivit ve Neslihan Atagül’ün başrollerini paylaştığı dizi, birbirine kavuşamayan iki aşık ve bir intikam hikayesini konu alıyor. Eşine saplantılı bir şekilde karısına aşık olan ve onu elde etmek için her şeyi yapabilecek olan Emir Kozcuoğlu, madencilikle uğraşan Kozcuoğlu Holding’in patronu.  Holdingini ve gücünü maden mühendisi Kemal’den intikam almak için kullanmaktan çekinmiyor.

Asla Vazgeçmem – Kozan Holding

kozan_holding

Eşi komadayken, oğlunun dadısına aşık olan Yiğit Kozan, kayınvalidesinden aldığı vekaletle eşini boşuyor ve Nur ile evleniyor. Eşinin hayata dönmesiyle eski eşi ve yeni eşi arasında kalan Yiğit, aşk hayatından arta kalan zamanda sahibi olduğu Kozan Holding’in işlerini yürütüyor. Ama Kozan Holding’in ne tür işlerle ilgilendiğini bilemiyoruz. Yiğit Kozan’ı Tolgahan Sayışman canlandırırken rol arkadaşı Amine Gülşe de Nur karakterine hayat veriyor.

Kiralık Aşk – Pasionis Şirketi

kiralik_askk

Elçin Sangu ve Barış Arduç’un başrollerini paylaştığı dizinin büyük bir bölümü yakışıklı bir iş adamı olarak nam salan Ömer İplikçi ve ortağı Sinan’ın kurduğu Pasionis Şirketi’nde geçiyor. Başarıl bir ayakkabı tasarımcı olan Ömer, kadınlara karşı biraz mesafeli biri… Ömer’in evlenmesini isteyen yengesi, Defne’yi yakışıklı iş adamının aşık olması için kiralıyor ve olaylar bu planlı aşkın gerçeğe dönüşmesiyle farklı boyutlara taşınıyor.

Oyunbozan – Yamaner Holding

yamaner_holding

Medya patronu olan Mahir Yamaner’e babasından kalan Yamaner Holding, asıl gelirini organ ticaretinden kazanıyor. Kız kardeşinin ölümünden Mahir’i sorumlu tutan Doktor Emre, Yamaner ailesinin organ ticareti yaptığına dair belgelere ulaşıp onları bitirmek için bir plan hazırlar. Başrollerini Barış Kılıç, Tuana Turkay ve Serhat Tutumluer paylaşıyor.

Aşk-ı Memnu – Ziyagil Holding

aski_memnu

Tekrarı bile izlenme rekorları kıran Türk dizi tarihinde önemli bir yere sahip Aşk-ı  Memnu’yu bu listeye eklememek olmazdı.  Yasak bir aşkın konu alındığı dizinin oyuncu kadrosu Selçuk Yöntem, Nebahat Çehre, Beren Saat ve Kıvanç Tatlıtuğ gibi güçlü isimler oluşturuyordu. Yeğeni ve eşi arasında yaşanan fırtınalı aşktan bihaber olan Adnan Ziyagil yönetimindeki Ziyagil Holding’in tam olarak ne iş yaptığını anlayamıyoruz. Ama bol toplantılı ve iyi gelir elde ettiren bir Holding olduğu kuşkusuz.

Aşk Laftan Anlamaz – Sarsılmaz Holding

Aşk-Laftan-Anlamaz-1-3

Hande Erçel ve Burak Deniz’in başrolde yer aldığı bu dizide bir aile şirketi olan Sarsılmaz Holding’te üvey kardeşler arasında yaşanan rekabet anlatılıyor.

NO 309 – Sarıhanlar Holding

1470908007

Demet Özdemir ve Furkan Palalı’nın başrolde oynadığı dizide zengin bir aile çocuğunun vasiyet için şirketinin başına geçmeye çalışan bir adamla yıllardır atanamayan bir tarih öğretmenin garip aşk hikayesi anlatılıyor.

Binbir Gece – Binyapı Holding

54665825f6309a10e048360a

Türk dizi tarihinde önemli bir yere sahip olan Binbir Gece dizisinde Bergüzar Korel ve Halit Ergenç’in tartışmalara yol açan aşk hikayeleri Halit Ergenç’in dizideki rolünün sahip olduğu Binyapı Holding’te geçiyordu.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap