Yaptıklarıyla çoğu zaman eleştirilse de artık kendi camiasında sözü geçen Vogue‘tan Forbes‘a kadar her dergiye rahatlıkla kapak olmayı başarabilen bir kadın o… Kim Kardashian ve sevgili ailesi, son zamanların en başarılı girişim hikayelerinin kahramanları olarak bugün karşımıza çıkıyorlar.

1994 yılında 14. yaş gününde “ünlü olduğumda bu videoyu izleyin” diyerek geleceğinden oldukça emin konuşan Kim Kardashian, Paris Hilton‘un kişisel asistanlığını yaparken şöhretle tanışmaya başladı.

kim2_elitedaily1-1

Gerektiğinde Hilton‘un ayaklarına mesaj bile yapan Kardashian, neredeyse onun her şeyine katlanıyordu.

a173

Daha sonra yakın arkadaş olan ikilinin dostluğu ise uzun sürmedi.

MUNICH, GERMANY - SEPTEMBER 25: Socialite/actress Paris Hilton and her girlfrind Kim Kardashian attend the Octoberfest to promote the new canned sparkling wine "Rich Prosecco" at the Munich Octoberfest on September 25, 2006 in Munich, Germany. (Photo by Thomas Niedermueller/Getty Images)

Kim Kardashian özel hayatındaki seçimleri ikilinin arasını açınca ikisi de farklı kulvarlara yöneldi. Kardashian malum kaset skandalını fırsata çevirip milyonlar kazanmaya başlaması ise kader çizgisinin yönünü kökünden değiştirmişti.

Kasetin haklarından kazandığı 5 milyondan sonra E! kanalında ailesi ile birlikte yer aldığı “Keeping Up with the Kardashians” programında bir anda şöhret dünyasının en konuşulanları arasına girdi.

Yaptıkları sürekli eleştirilmeye devam ederken, önce kendi parfümünü sonra kıyafetlerini çıkarmaya başladı. Vücut ölçülerinin farklılığı, gün geçtikçe onu daha çok bilinirliğe ulaştırıyordu.

Ailesinin neredeyse tüm isimlerini bilinir hale getirdi. En son Kanye West ile olan evliliğini 30 milyon dolara mal etse de bu düğünün giderlerinin neredeyse tamamının sponsorlarca ödenmesi onun yine farkını ortaya koymuştu.

rs_1024x721-140611145642-1024-3kimye-wedding-kanye-west-kim-kardashian-jenner-ls-61014

Gün geldi geçti, Kardashian bir gün Cannes Lion‘da yaptığı girişimi için konuşmacı olarak iş dünyasının karşısına çıktı. Piyasaya sürdüğü mobil oyunla Kardashian 43 milyon ciro elde etmişti. Bu başarısıyla Forbes‘a da kapak olmayı başaran Kardashian artık bir başarı hikayesi olarak anılıyor.

Hem kendisine yönelik kötü algıyı iyi yöne çevirmesi hem de hedeflerinden bir an önce vazgeçmemesi özellikle etkisi altına aldığı nesle de ilham kaynağı olmaya devam ediyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap