Cardtek ve Hitachi, dünyanın en gelişmiş, hızlı ve güvenilir biyometrik çözümünü sunmak üzere işbirliği yaptı.

Bu kapsamda Cardtek’in yenilikçi biyometrik temelli ödeme ve güvenlik altyapısı Hitachi’nin sektörde 20 yıllık deneyimiyle geliştirdiği parmak damar tanıma cihazlarıyla buluşuyor. Böylece finansal işlemlerden sistem güvenliğine, ulaşımdan sosyal yardım projelerine her alanda minimum yatırımla maksimum güvenlik ve hız sağlanabilecek.

Nisan ayında Revo Capital ve MV Holding’in yüzde 24’üne yatırım yaparak ortak olduğu Cardtek finans kurumları, ödeme servisi sağlayıcıları, telekom operatörleri, kişiselleştirme büroları, perakendeciler, terminal ve kart satıcıları ile toplu taşıma işletmeleri de dahil olmak üzere 25 ülkede 150’yi aşkın müşterisine yenilikçi ve uçtan uca ödeme sistemleri çözümleri sunuyor. Şirketin hedefi küresel bir marka olmak ve Nasdaq’da halka açılmak.

Bu işbirliği kapsamında Cardtek’in hız ve güvenlik sunan yenilikçi biyometrik altyapı çözümü, Hitachi’nin son teknoloji ürünü cihazlarıyla buluşacak. Cardtek ve Hitachi, parmak damar tanıma teknolojisi ile hem bireylerin hem de kurumların güvenliğini maksimum seviyeye çıkartmayı amaçlıyor. Böylece bankacılık, ödeme, sistem güvenliği, ulaşım, sosyal yardım projeleri gibi alanlarda hızlı ve güvenli işlem yapılabilecek.

Bu işbirliği ile birlikte Genel Müdür Ayşe Nil Sarıgöllü ile ortakları Revo Capital ve MV Holding, Nasdaq yolunda kocaman bir adım daha atmış gibi görünüyor.

Biyometrik çözümlerin en hızlısı

Diğer biyometrik çözümlere kıyasla parmak damar tanıma teknolojisi, güvenlik, doğrulama hata oranı, bütçe ve hız anlamında ciddi avantajlar sunuyor. Parmak damar tanıma yönteminde kişinin damar şekline göre matematiksel bir ifade elde ediliyor. Tanıma ve doğrulama işlemlerinde bu matematiksel ifade kullanılıyor ve bir çeşit kimlik numarası vazifesi görüyor. Aynı zamanda diğer biyometrik yöntemlere daha düşük maliyetler ile hızlı ve güvenilir işlemlerin çok daha az bir yatırımla yapılmasına olanak sağlanıyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap