Doğayla iç içe yaşanan tatiller düşünüldüğünde Slovenya muhtemelen akla ilk gelen destinasyonlardan biri değil; ancak, seyahat severler ülkede gerçekleşen ve Haziran 11’de başlayacak olan Avrupa’nın en muhteşem kır çiçeği festivalini rotalarına eklemek üzere gözden geçirmeli.

Slovenya’nın Bohinj bölgesinde Triglav Ulusal Parkı’nda yer alacak olan 11.Uluslararası Kırçiçeği Festivali, Avrupa’nın en iyi festivallerinden biri olarak oylandı. Üstelik Avrupa’nın “en az kalabalık festivallerinden biri” olma özelliğini de taşıyor. 16 gün süren festivali yalnızca yaklaşık 1500 kişi ziyaret ediyor.

Ancak geziye katılanalar yerlilerin rehberliği eşliğinde yürüyüşlere katılma fırsatı elde ediyor. Bu yürüyüşlerde yerel rehberler, ulusal park üzerine bilgiler sunarken, Slovenya bölgesine has 70 çiçek türünü gösteriyor.

Ziyaretçiler, aynı zamanda interaktif yemek pişirme, nakış işleme ve dans workshoplarına festival boyunca katılabiliyor. Sanat gösterileri, konserler ve geleneksel arıcılık gösterileri de yapılan aktiviteler arasında yer alıyor. Ama show’un asıl yıldızı Alpin çayırlarında yaban çiçeklerinin gösterimi oluyor. Ziyaretçiler çiçek açmış orkideler, zambaklar arasında keyifli bir vakit geçiriyor.

Festivale katılım ücretleri hafta sonunda 82 eurodan başlıyor. Giriş ücreti iki gecelik konaklama, rehber eşliğinde gezinti, workshoplar ve toplu taşıma da içeriyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap