Avrupa Birliği‘nden çıkmak için referandum yapan ve sonucunda çıkma kararı alan İngiltere’den birçok şirket kaçmayı düşünürken Apple tam tersini yapıyor.

Şirket, Londra‘nın en ikonik binalarından biri olan Battersea Power Station’ı alma ve yerleşme kararı aldı. Pink Floyd‘un 1977’deki meşhur albümünün kapağında da yer alan bina aynı zamanda Londra‘nın en büyük gayrimenkul geliştirme projelerinden biri.

battersea_power_station-9

Battersea Power Station

Londra için büyük planları olan Apple, 46 bin 500 metrekare gibi büyük bir alana yerleşecek. Bin 400 çalışanını buraya taşıyacak olan firma, projeyi oldukça geç bir tarihte 2021’de bitirmeyi planlıyor.

Avrupa Birliği ile vergi sorunları yaşayan şirketin aldığı bu kararın zamanlaması da oldukça ilginç. Çünkü Apple, İrlanda‘da ödediği düşük vergiler nedeniyle sürekli eleştiriliyor ve son olarak yüklü miktarda cezaya çarptırılmıştı. Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Apple, geçtiğimiz ay İrlanda hükümetiyle özel anlaşmalar yaparak az vergi ödediği gerekçesiyle 13 milyar euro (yaklaşık 14,5 milyar dolar) cezaya çarptırılmıştı.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap