Dünyanın en değerli markalarından Google bugün tüm dünyada herkesin çalışmak istediği şirketlerin başında geliyor. Havalı ofisleri, sağladığı imkanlar ve edinilecek deneyimler açısından dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Google herkesi memnun etmemiş gibi görünüyor.

Brit Morin, iş hayatında kendi istediklerini yapabilmek için 25 yaşında Google’daki saygın işinden kendi isteğiyle ayrıldı. Şu anda 30 yaşında olan Morin, başarılı bir e ticaret ve içerik platformunu yönetiyor.

Morin‘in kurucusu ve CEO’su olduğu Brit + Co, özellikle kadınlara hitap eden ve kadınların içlerindeki yaratıcılıkları ortaya çıkarmalarını için tavsiyelerde bulunan bir medya şirketi. Şirketin şu anda 10 milyonlarca takipçisi var ve Target, Starbucks gibi devlerle işbirliği yapıyor.

Şirket aynı zamanda internet üzerinden izlenebilecek dersler gösterip, kadınlara yönelik ürünler de satıyor.

Google’dan ayrılmak zor bir karardı

Google’dan ayrılışı sürecini, “gerçekten zor oldu” diye tanımlayan ve doğru bir adım attığından emin olduğuna dikkat çeken Morin, “Gençken risk almanın en iyi zaman olduğunu düşündüm” diyor.

CNBC’ye özel açıklamalar yapan Morin, kendi işine başarılı olmak isteyenlere dört ana tavsiyede bulundu. İşte o tavsiyeler;

1. Neyde iyi olduğunuzun farkına varın

Google’da hem ürün yöneticisi hem de pazarlama müdürü olan Morin, medya endüstrisinin gençlerin çok ilgisini çektiğini gördüğünü ve bu işte iyi olacağına karar verdiğini söylüyor.

2. Kemerlerinizi sıkı bağlayın

Morin girişimci olmanın tereyağından kıl çekmeye benzemeyeceğini ve bu yolda engellerin olduğuna dikkat çekiyor ve zor yolculuklara hazır olmak gerektiğine işaret ediyor.

3. Doğru insanlarla çalışın

Morin’e göre bir işte başarılı olmanın temelinde doğru insanları işe almak yatıyor.

4. Çok çalışın

Morin bir girişimcinin günün sonunda başarıya ulaşması için sıkı ve çok çalışması gerektiğine dikkat çekiyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap