Otohaber Dergisi’nin projesi olan ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayesinde İTÜ Arı Teknokent’in desteği ve Shell’in co-sponsorluğunda düzenlenen yarışmaya birçok tasarımcı hayallerindeki otomobili tasarlayarak yollamaya başladı.

Geleceğin otomobillerinin tasarımlarına imza atacak yetenekleri ortaya çıkarmayı amaçlayan yarışmanın formatı oldukça basit. Dış tasarım ve iç tasarım olarak iki ayrı dalda düzenlenen yarışmada, halk oylamasıyla seçilecek ilk 10 çalışma, konusunda uzman jürinin beğenisine sunulacak. Jüri tarafından birinci seçilen tasarımın sahibi hem ödüle sahip olacak hem de otomotiv dünyasında adından söz ettirecek.

Katılımcılar tasarladıkları otomobilleri Otohaber Dergisi’nin web sayfasında bulunan ilgili alandaki butona tıklayarak yükleyebilirler. Elden yahut posta ile yapılan başvurular ise geçersiz. Tasarımcılar yarışmaya birden çok projeyle de katılabilirler.

Yarışma sayfası üzerinden yapılan halk oylaması sonucunda iç tasarımda ilk 10 ve dış tasarımda yine ilk 10 proje jürinin değerlendirmesine sunulacak. İç tasarım ve dış tasarım konusunda birinci olan projelerin sahipleri bir adet “Dell Latitude Notebook” sahibi olacak.

Katılımcılar 31 Temmuz saat 23.59’a kadar başvurularını yapabilecek. Her iki kategoride de birinci seçilen tasarımlar 02 Ekim 2017 tarihinde açıklanacak.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap