Eğer monotonluktan ve fazlaca konfordan sıkıldıysanız her an aktive olabilecek bir volkanın yanında tatil yapmak size göre olabilir.

Kalapana, Hawaii’de yer alan Phoenix House isimli bu Airbnb, maceracı ruhlara konforun ve adrenalinin bir arada bulunduğu ilginç bir tatil fırsatı sunuyor. Geceliği 114 dolardan başlayan oda fiyatlarına, “lavlarla çevrili sürreal bir manzara” da dahil!

Pencereden baktığınızda lavların okyanusla buluştuğu yerden süzülen incecik dumanı görebilirsiniz. Dumanı tüten volkanın çevresinde parıldayan okyanus ve kilometrelerce uzunluktaki dramatik siyah lav alanları bu genişleyen manzaranın bir parçası.

Bu nefes kesen manzaranın dışında konaklanan ev de övgüyü hak ediyor. Her türlü konforu ve teknolojiyi sunan sevimli evin sahibi Jade, burayı “yeniden doğmak için gidilen bir yer” olarak tanımlıyor!

Dahası, bölgede yer alan diğer harikalardan siyah kumsal, şelale ve jeotermal göletler tatilcilere birçok farklı aktivite olanağı sunuyor. Burada bir an bile sıkılmak mümkün gözükmüyor! Ancak, her an patlama ihtimali bulunan bir volkanın yanında uyumanın konvansiyonel olmayan bir tatil tarzı olduğu kesin.

Kaynak: Travel and Leisure


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap