Harvard Üniversitesi, çağın yeni Albert Einstein’ini 14 yaşında kendi uçağını yapan Sabrina Gonzalez Pasterski ilan etti.

23 yaşındaki Sabrina, daha 14 yaşında iken kendi uçağını yapmış hatta deneme uçuşunu Michigan Gölü üzerine gerçekleştirmişti.

Harvard çalışmalarından bağımsız bir şekilde “tam akademik özgürlük” altında doktora çalışmalarına devam eden Sabrina, Harvard’ın yeni gözdesi oldu.

Deha olarak gösterilen genç fizikçi, yaptığı birçok çalışmaları ile herkesi hayrete düşürmeye devam ederken yaşantısının diğer yaşıtlarından çok daha farklı olduğunu belirtiyor.

Sigara, alkol gibi alışkanlıklara sahip olmadığını belirten Sabrina, sosyal medya kullanmadığını ve zamanının çoğunu kuantum çekim döngüsü, kara delikler, yerçekiminin uzay ve zamana etkisi gibi makaleleri okuyarak geçirdiğini açıkladı.

Birçok araştırma ve deneye ev sahipliği yapıp bunu YouTube üzerinden paylaşan genç deha, aynı zamanda çok sayıda araştırma makalelerini ve projelerini kendi internet sitesi üzerinden paylaşıyor.

14 yaşında iken kendi uçağının 2 yıllık yapım süresini kendi YouTube kanalı olan "PhysicsGirl" hesabı üzerinden paylaşan Sabrina, bu videoyu MIT vizesinde kullanmıştı.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap