İngiliz yazar J.K. Rowling tarafından yedi kitap halinde yazılan fantastik roman serisi, ilk kez 2001 yılında uyarlanarak beyaz perdeye taşınmıştı. 8 seri halinde yayınlanan Harry Potter, elde ettiği gişe hasılatlarından sonra adından hala sıkça söz ettiriyor.

Dünya genelinde geniş bir kitleye sahip olan Harry Potter‘ın kitap serisi 1997 yılında başlamış ve son baskısı olan Harry Potter ve Ölüm Yadigarları kitabı ile son buldu. J.K Rownling serinin son kitabıyla, yayınlandığı andan itibaren, 24 saat içerisinde, 11 milyon satarak büyük bir başarı elde etti.

8 seriyi oturup izlemeye vakti olmayanlar için, Tim Stiefler bu seriyi 80 dakikada özetlemeyi başarıyor. Görüntülerin kısalmasının yanı sıra adı da değişen film, Richard Linklater‘ın çekimleri 12 yıl süren Boyhood filmine ithafen Wizardhood olarak hayranların beğenisine sunuldu.

80 dakika süren bu hızlı özette Harry Potter, Hermione Granger ve Ron Weasley karakterlerine odaklanılıyor.

Vimeo üzerinden yaklaşık 1 hafta önce yayınlanan Wizardhood, bilinmeyen sebeplerden ötürü kaldırıldı ancak tekrar Harry Potter hayranlarının karşısına çıkması an meselesi.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap