Dünyaca ünlü motosiklet üreticisi Harley-Davidson, benzin deposunda yaşanan bir takım arızalar nedeniyle dünya çapında 57 bin kadar motosikleti geri çağırma kararı aldı.

Harley-Davidson’ın bazı modellerinde benzin deposundaki bir sıkıntı nedeniyle 57 bin motosikleti geri çağırmaya hazırlandığı bildirildi.

2017 modellerinde geçerli olduğu belirtilen üretim hatasının, şirketten kaynaklı olduğu ve motoru soğutan donanımın yanlış monte edilmesinden kaynaklanmış olabileceği belirtildi.

Amerikan firması arıza nedeniyle iki kaza vakasının gerçekleştiğini belirtirken, arızanın da ücretsiz olarak giderildiğini ve motosiklet sahiplerine tamir işlemlerinden sonra geri gönderileceğini bildirildi. Şirket yaptığı açıklamasında “Bu müşterilerin güvenliği için gönüllü bir geri çağırma” denildi.

Harley-Davidson’ın geri çağıracağı modeller arasında 2017 Electra Glide Ultra Classic, Police Electra Glide, Police Road King, Road King, Road King Special, Street Glide, Street Glide Special, Road Glide ve Road Glide Special var.

Amerika genelinde 46 bin modelin arızalı olduğu belirtilirken, şirket bütün alıcılarla çabucak iletişime geçerek randevu ayarladı.

İlk geri çağırışı değil

Ünlü motosiklet şirketinin bu çağrısı aslına bakıldığında zamansız şekilde gerçekleşti. Yakın zamanda ilk finansal çeyrek dönemde gelirler ve karlarında düşüş olduğunu açıklayan Harley-Davidson’ın hisseleri Mart ayında 62 dolardan satılıyorken Pazartesi itibariyle 53 dolara geriledi.

Şirket daha önce 2016 yılında 30 bin motoru kavrama probleminden, 2014 yılında ise 60 bin motoru ise frenlerden dolayı geri çağırmıştı.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap