Yeni anne, baba olacak çiftlerin en çok zorlandığı konulardan birisi de hamileliğin son aylarında doktor kontrollerine gidip gelmektir. Doğum için belirlenen tarihe yaklaştıkça annenin sancıları sıklık göstermekte ve bu sebepten ötürü sürekli hastane ev arasında bir koşuşturma yaşanmaktadır.

Bu durum anneyi ister istemez yorduğu gibi, psikolojik olarak da üzerinde bir ağırlık hissetmesine sebep olur. Yaşanan bu olayı fark eden Bell Bean ekibi ise bu probleme çözüm olarak geliştirdikleri projeyle, çiftlerin hamilelik sürecini ev konforunda takip etmelerine olanak sağlıyor.

Şimdiye kadar anne ve babaların hayatını kolaylaştırmak için geliştirilen teknolojik ürünlerin aksine, ihtiyaç duyulan bütün özellikleri tek bir ürünle kullanıcılara sunan Belly Bean‘i kullanmak için öncelikle Belly Bean uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekiyor. Kablosuz bir şekilde çalışan sistemde anne karnına yerleştirilen cihaz bebeğin kalp atışlarını gözlemlemeye başlıyor ve uygulama üzerine kaydediyor.

Elde edilen bilgileri zamanla analiz ederek ters giden bir durum olma ihtimalinde anne ve babalara doktora başvurmaları gerektiğini belirten Belly Bean, tekme sayısı, bebeğin ağırlığı, hamileliğin ilerleyişi hakkında anne ve babalara bilgi veriyor ve hamilelik takvimi gibi çeşitli özelliklerle de annenin işini kolaylaştırıyor.

Satış fiyatı henüz belli olmayan ürünün piyasaya ne zaman sürüleceği konusunda ise net bir bilgi bulunmuyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap