Instagram’da süper model Tyra Banks tarafından keşfedilen 22 yaşındaki Kanadalı model Winnie Harlow, gerçek adı Channel Brown Yang cildindeki pigmentlerin kaybolmasına neden olan Vitiligo deri hastalığına sahip olmasıyla tanınıyor olsa da en ünlü markalar onunla çalışabilmek için birbirleriyle yarış halinde.

Michael Jackson hastalığı olarak da bilinen Vitiligo, 4 yaşındayken Harlow’a tanı olarak kondu. Okulda karşılaştığı alaycı tutum Harlow’un eğitimini yarıda bırakmasına neden oldu.

Kendisiyle barışık olmaktan hiçbir zaman vazgeçmeyen Harlow bu hastalığını avantaja çevirerek sosyal medya hesaplarında paylaştığı fotoğraflarıyla Tyra Banks tarafından jüri üyesi olarak bulunduğu America’s Next Top Model yarışmasına çağrıldı.

Bu yarışma ile uluslararası moda dünyasının en aranılan modellerinden biri haline geldi. Büyük markalarla çalışan ve Moda dünyasının güzellik kurallarını yıkan Harlow’un en büyük hayali Dior ile iş birliği yapmak ve Victoria Secret için yürümek.

Kendisini rol model olmaktan çok ilham kaynağı olarak gören ve kendi gibi bu hastalığı olanlara yardım etmeye devam eden model, bu yıl 25 Mayıs’da düzenlenecek olan İngiliz hayır organizasyonu olarak bilinen Comic Reilef için Red Nose Day Büyükelçiliği’nden biri olarak yer alacak.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap