Komedi dünyasının ünlü isimleri sadece esprileri ile değil, girişimleri ile de konuşuluyor.

Güldürebilen insanların zeka ortalaması ile diğer insanlardan daha farklı olduğunu gösteren birçok çalışma yer alıyor. Günlük hayatta da neredeyse herkesin kabullendiği bu durumu ünlü komedyenler de yaptıkları yaratıcı işlerle adete kanıtlıyor.

İşte girişimleriyle kendilerini kanıtlamayı başarmış ünlü isimler:

Ilana Glazer ve Abbi Jacobson

Gerçek hayatta da yakın arkadaş olan Ilana ve Abbi, Broad City isimli web dizisi ile şöhretlerine şöhret katmayı başardı. Comedy Central’de yayınlanan dizi, 1 milyon izleyiciye ulaştı.

 Charna Halpern

36723_dh8r3342

Chicago‘da kurduğu komedi kulübü ile 7 milyon dolarlık gelir elde eden Charna Halpern, 1981 yılında bu yana yaptığı şovlarla izleyici başına 285 dolarlık gelir elde etmeyi başardı.

Amy Schumer

Son yılların en çok konuşulan komedyenleri arasında yer alan ödüllü oyuncu Amy Schumer, kendi yapımcılığında Inside Amy Schumer isimli şovu hazırlayan yıldız isim en çok kazanan ünlülerin arasına da girmeyi başarmıştı.

Louis CK

louie

“Louie” isimli stad up şovunu sinemalarda sergileyerek büyük hasılat yakalamayı başaran Louis CK,  Horace and Pete isimli web serisi ile de başarısını katlamayı başardı.

Tina Fey

giphy

Hollywood’un da oldukça iyi tanıdığı bir isim olan Tina Fey, 30 Rock isimli dizinin yapım ekibinde yer aldı. Fey aynı zamanda Saturday Night Live’ın da ilk kadın yazarı olarak biliniyor. Tina Fey’in yıllık kazancı ise 10 milyon dolar.

Amy Poehler

Tina Fey‘in yakın dostu Amy Poehler, en son Fey ile birlikte “Sisters” isimli filmde yer almıştı. Upright Citizens Brigade adında bir oluşumun eski üyesi olan Poehler, 1996 yılında Chicago‘da yaptığı doğaçlama gösterilerle tanımamayı sağladı. Daha sonra birlikte yer aldığı ekiple bu defa da Los Angeles’ta yeni bir girişime girdi ve burada tiyatro dersleri de vermeye başladı.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap