Teknoloji devi Google, geçtiğimiz mayıs ayında San Francisco’da düzenlediği I/O 2016 etkinliğinde görüntülü arama uygulaması Google Duo‘yu tanıtmıştı. O tarihten beri merakla beklenen uygulama, Android ve iOS markette yerini almaya başladı.

Dünya çapında kullanıma açılmaya başlanan uygulama, Türkiye’de şu an için Google Play üzerinde ön kayıt aşamasında görünüyor. Uygulama, kısa bir süre içerisinde bütün dünyada kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Arayan kişinin görüntüsü açmadan görülebilecek

Sadece Apple cihazlarında çalışan Facetime’a benzer bir uygulama olan Duo, Android ve iOS destekli cihazlar için tasarlandı. Duo’yu Facetime’dan farklılaştıran ise arayan kişinin aranan tarafından görülebilmesi.

Özelliği şöyle açıklayalım; diyeli ki bir arkadaşınız Duo aracılığıyla sizi arıyor, siz çağrıya yanıt vermeden, arkadaşınızı görebiliyorsunuz. Nasıl bir ortamda olduğunu görüyor ve ne için aradığına dair tahminlerde bulunabiliyorsunuz. Görüntülü konuşmayı yanıtlayıp yanıtlamamak size kalmış.

Duo, Skype ve iMessage gibi uygulamalarda olduğu gibi mesajlaşma imkanı tanımıyor.

Nasıl kullanılıyor?

Google Duo’ya kayıt için bir telefon numarası gerekiyor. Kurulum süreci Duo’nun bir yazılı mesaj ile doğrulama yapmasına dayanıyor, tıpkı WhatsApp ve benzeri servislerde olduğu gibi.

İndirmek için: Android | IOS


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap