Google‘nin kurduğu beyin takımı geçtiğimiz günlerde Reddit’de soru-cevap oturumu yapmıştı. Oturumun en dikkat çeken kısmı ise toplumun her kesiminden, farklı etnik kökenlerden kişilerin bu beyin takımının içinde yer alıyor oluşuydu. Üstelik kimse de Standford’dan üst düzey bilgisayar mühendisliği diplomasına sahip değildi.

Kurulan bu takımda yer alan mühendislerin geçmişinde yaptığı işleri gördüğünüzde çok şaşıracaksınız. İşte onlardan bazıları;

Chris Olah: Teksas Üniversitesi’nde 1 yıl matematik okumuş ve okuldan atılmış. Daha sonra 3D yazıcı araştırmaları için Thiel’den burs almış ve yapay zekaya merak sarmış. Ardından Google Brain’de stajyer olarak başlamış.

Martin Wattenberg: Matematik altyapısı olsa da okuldan sonra 6 yıl gazetecilik yapmış.

Doug Eck: İngiliz Edebiyatı okuyan Eck, aynı zamanda kendini programcılık alanında da yetiştirmiş. Bilgisayar teknolojileri alanında doktora yapmış ve şuan yapay zekanın yanında müzikle ilgileniyor.

Dan Man é: Felsefe alanında ihtisas yapmış.

Geoffrey Hinton: 1 yıl marangozluk yapan Hinton, deneysel psikoloji alanında derece almış. Ardından yapay zeka alanında doktora almış ve Google’a girmiş.

Google Brain ayrıca, yeni başlattığı 12 aylık staj modeli Residency Programı ile farklı alanlarda uzmanlaşmış kişileri araştırıyor ve onları derin araştırma teknolojileri ile tanıştırıyor.

Bu durumda anlaşılıyor ki, her kim olursanız olun yeni nesil teknolojiler geliştirmeniz imkansız değil. Hepiniz başarabilirsiniz…


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap