Google dünyanın en çok kullanılan arama motorlarından birisi; ancak arattığımız bazı kelimeler ile başımızın derde girebildiği gibi, aynı zamanda rahatsız olabileceğimiz görüntülerle de karşılaşabiliriz.

Bu ne demek diye sorarsanız, Google’de aratmamamız gereken 5 kelimeyi sizler için sıralayalım.

1. Trypophobia

Trypophobia kısaca delik fobisidir. Duygu ve genel huzursuzlukla sonuçlanan yoğun bir fobi olarak tanımlamak mümkündür. Aynı şekilde tekrar eden desen fobisi, küçük delik kümeleri bulunan nesnelerin korkusu olarak da bilinir. Korkulacak bir kelime değildir; ancak rahatsız edicilik düzeyi üst seviyededir . Özellikle Google resimlerde aramamanız gereken bir kelime.

2. Bedbugs on Mattress

Köşeler, koltuk araları ya da halının en derin noktaları. Her çeşit böceğin bulunacağı yerler, ancak bunu yazdığımızda göreceğimiz sahne yeterince rahatsız edici.

3. MeatSpin

Portrait Of Gay Male Couple Walking Through Fall Woodland

Meatspin’ı Türkçe’de et çevirme demektir. Bu kelime size mangal üzerinde çevrilen etleri ya da bir kasap dükkanını anımsatıyor olabilir. Ancak bu kelimeyi yazdıktan sonra karşınıza eş cinsel olan iki birey çıkacaktır. Tabi karşımıza sadece bu görüntü çıkmıyor. Cinsel içerikli rahatsız edici caps’lerde bu görsellerin içinde.

4. Elephantiasis

Vikipedi”ye göre, Elephantiasis “özellikle bacaklarda ve erkek cinsel organlarında derinin ve altta yatan dokuların yoğunlaşması ile karakterize bir hastalıktır”. Çıkan resim ve ya fotoğraflar hiç de iç açıcı değil.

5. The Death Clock

Ölüm birçok kişinin tatmak istemediği bir gerçek olsa da elbet o gün gelecektir. Google‘a bu kelimeyi yazıp tıkladığınızda; en başta ne zaman öleceğinizi tahmin eden bir sistem çıkacak. Doğum tarihinizi, cinsiyetinizi ve kilonuzu girdikten sonra karşınıza ne zaman öleceğinizi bildiren tarihi çıkartacak. Yakın bir tahmin size ölüm korkusu yaşatıp, sinirinizi bozabilir.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap