Dünya’nın en uzun asma köprüsü ünvanıyla 26 Ağustos’ta hizmete açılacak olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Avrupa ve Asya’yı birbirine bağlayan konumundan dolayı büyük önem taşıyor.

Bu gibi yeni inşa edilen yolların/yapıların normal şartlarda uluslar-arası navigasyon haritalarında yer alması uzun sürebiliyor. Hatta geçtiğimiz yıl İstanbul’da hizmete açılan Haliç Metro Köprüsü, açılmasından birkaç ay sonra Google ve Yandex tarafından çevrimiçi haritalara eklenmişti. (Apple Harita’da köprünün hala yer almadığını da belirtelim)

Google bu kez erken davrandı ve köprü açılmadan birkaç gün önce Yavuz Sultan Selim Köprüsü‘nü ve Kuzey Marmara Otoyolu‘nu haritalarına ekledi. Aynı zaman da Yandex‘de de yer alıyor.

3. Köprü Google Maps

Apple köprüyü tanımadı

Apple ise henüz Türkiye’deki köprülerden habersiz. Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve bağlantı yolları hala Apple Harita‘da yer almıyor.

3. Köprü Apple Harita

Ek Bilgi: Yavuz Sultan Selim Köprüsü, 8,5 milyar TL maliyetle inşa edildi. 8 şeritli kara yolu ve 2 şeritli demir yolu bulunuyor. Köprünün genişliği 59 metre uzunlukta ve 322 metre yüksekliğinde.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap