Google ve Apple arasındaki harita uygulamaları geliştiriciliğinde, Google tarafından yeni bir adım geldi. Bir noktadan bir noktaya yaya veya aracınızla gitmek için yol tarifi veren Google Transit özelliği, Türkiye’de de kullanıma sunuldu.

Google, haritada sunulan bu yeni özellik sayesinde metro, metrobüs, otobüs, tramvay, tren ve deniz otobüsü hatları dahilinde İstanbullular ve Ankaralılar için varılması istenen hedefe en kolay yol tarifi sunulacak.

Ankaralıların sadece tren ve otobüs hatları hakkında güzergah alabileceği yeni özellik, 1100‘den fazla hat ve güzergahla ilgili kullanıcıya bilgi verebilecek.

Haritalarda Transit ile yardım bu şekilde görünecek

Kullanıcıların bu özellikten faydalanabilmeleri için yapması gereken ise oldukça basit. Google Transit‘den yararlanmak için bilgisayar, akıllı telefon ve tablet gibi mobil cihazlarında bulunan Google Haritalar uygulamasından gitmek istedikleri yerle ilgili arama yaptıktan sonra yol tarifi için Transit/Toplu Taşıma seçeneğine tıklamak.

Dünya üzerinde 2800 şehirdeki bir milyondan fazla durağı kapsayan Google Transit, hizmetin başlangıç aşamasında İstanbul ve Ankara’daki toplu taşıma seçeneklerine ait hat, güzergah ve tarife bilgilerini kullanıcılarına sunacak.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap