Google Play Music uygulamada gittiği yeniliklerle kullanıcı deneyimini yükseğe taşımayı hedefliyor.

Google’ın yazılım geliştirme ekibi artık çoğunlukla kişiselleştirilmiş önerilere ve yardımlara yönelmiş durumda. E-maillerinizi filtreleyerek sadece görmek istediğiniz mailleri görüyor, tren yolunda bir kaza olursa anlık bildirim olarak alabiliyor, tuttuğunuz takımın gidişatı hakkında sizinle sohbet edebiliyordu. Bu anlayış artık Google’ın müzik servisi olan, Google Play’e içeriksel yenilik olarak yansıyacak olarak görünüyor.

Ürün Yöneticisi Elias Roman, bulunulan konum, hava durumu, aktivite sıklığı gibi ipuçlarını toplayarak sizin anlık modunuza göre çalma listesi hazırlayacak olan Google’ın amaçladığı yeniliğin anlık bilgiye kolay ve etkili şekilde ulaşmak olduğunu açıkladı.

google-play-music

Uygulama her açıldığında, gördüğünüz öneriler güncellenecek ve kullanıcı için en iyi seçeneklerin oluşturulması sağlanacak. Cumartesi gecesi uygulamayı açtığınızda eğlence ağırlıklı seçenekleri bulmanız mümkünken, Pazar günleri uygulamayı kullanırsanız dinlenmeniz ve yemeğinize eşlik edebilecek şarkı seçimleri görünecek. Ara yüzü kartlar şeklinde dizayn eden Google Play Music, hem içerik hem tasarım olarak Google Now’a daha çok benzemeye başladığını da bu şekilde göstermiş oldu.

Uygulama kullanıldıkça sizi daha iyi tanıyacağı için giderek kişiselleştirebileceğiniz bir müzik deneyimi sunacak. Örneğin, eğer spor salonundayken müzik dinlemek isterseniz konumunuzu kullanarak bunu öğrenip size spor yaparken dinleyebileceğiniz müzikler önerecek. Ofiste çalışırken uygulamayı açtığınızda ise konsantrasyon arttırıcı müziklerle karşılaşma şansınız artacak. Yeni bir ülkeyi ilk defa ziyaret ettiğinizde size yerel kültürlerle tanışabilmeniz için müzikler sunulacak.

Google Play Music, Google hesaplarınızın farklı veri tabanlarını kullanarak size bu farklı seçim kaynaklarını sunuyor. Arama geçmişinizden, haritalara ve Youtube’dan daha birçok kaynağa kadar tarayıp müzik seçkinizi oluşturabilecek.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap