2020 yılına gelindiğinde tüm Avrupa'da teknoloji alanında yarım milyondan fazla istihdam açığı olacak. Google ise bu açığı erken kapatma yolunda yeni bir adım daha attı: Android Geliştirici Bursu

Dijital eğitim programlarına oldukça ağırlık veren Google, küresel uygulama geliştirme ekosistemine katkı olması amacıyla, 2016’da Bertelsmann ve Udacity ile birlikte 10 bin kişiye Android geliştirici kurslarından ücretsiz yararlanma imkanı sağlamıştı.

Bu eğitim programı sayesinde yenilikçi fikirleri olan kişiler, kendi uygulamalarını geliştirmeyi ve hayallerini gerçeğe çevirmeyi öğrenecekler. Bu sene bir kez daha Bertelsmann ve Udacity ile iş birliği yapan Google, bu sene eğitimlerin çapını oldukça genişletmiş. 2017’deki Android ve Web Geliştirici kurslarına katılabilmek için 36 ülkeden 60 bin kişiye kadar burs verilecek. Bu sayıdan Türkiye'nin payına düşen rakam ise 2.500.

Katılım şartları ise oldukça basit. 18 yaşınızı doldurmuş olmanız ve Google'ye ayıracağınız 10 dakika bursa başvurmak için oldukça yeterli. Ayrıca bursa başvurmak için bir süredir yazılım vb. konularla ilgilenmenize gerek yok. Bu konuda meraklı olmanız da Google için yeterli. 

Hem yeni başlayan, hem de mevcut programcılara yönelik Android ve Web geliştirme kursları için başvurular başlamış durumda. Türkiye’den 2 bin 500 kişiye bu burs verilecek ama başvuru için acele etmeniz gerekiyor. Başvuru için son tarih 15 Ekim.

Buraya tıklayarak burs başvurusu sayfasına ulaşabilirsiniz. Bol şanslar!


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap