Google dün yayınladığı kısa bir videoyla tüm teknoloji meraklılarının aklını başından aldı. Sosyal medya şimdi, Google‘ın 4 Ekim’de açıklayacağı şeyin ne olduğuna cevap arıyor.

Apple‘ın yeni bir ürün piyasaya çıkarmadan önce başvurduğu yöntem olarak görmeye alıştığımız ‘gizem yaratma’ taktiğini bu kez Google kullandı. Dün 30 saniyelik bir video yayınlayan Google, 4 Ekim tarihine dikkat çekti.

HBO’nun kitleleri peşinden sürükleyen dizisi Game of Thrones‘un ünlü repliği “Winter is coming”e (Kış geliyor) atıfta bulunulan videoda Google, “October is coming” (Ekim geliyor) diyerek tüm teknolojiseverleri merakta bıraktı.

Videoda Google‘ın arama çubuğu görseli yavaş yavaş değişerek akıllı telefon benzeri bir görünüm alıyor. Tabii bunun bir akıllı telefon olup olmadığını bilmiyoruz ancak sosyal medya kullanıcılarının büyük çoğunluğunun tahmini bu yönde.

Google‘ın dün akşam saatlerinde attığı tweet’te yer alan linkte de “Google’ın cihazları ve bunlarla yapabileceğiniz her şey” ibaresiyle bilgilendirme maili alabileceğiniz bir bölüm yer alıyor.

Google‘dan konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı ancak iddialar Google‘ın akıllı telefon piyasaya çıkarmaya hazırlandığı ve adının “Pixel” olacağı yönünde.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap