Bilgisayarındaki her şeyi buluta yedeklemek isteyenler için, Google Drive'nin yeni dosya yedekleme uygulaması Backup and Sync kullanıma giriyor.

Google’nin online bulut bazlı dosya depolama sistemi Google Drive, birçok kişinin severek kullandığı özelliklere sahip. Şimdiye kadar bu yedekleme işi sadece servisin bilgisayarınızda bulunan kendi klasörüne attığını dosyaları için geçerliydi. Google bu özelliği genişletip başka klasörlere de taşımak istiyor. Yani bilgisayarınızda belirleyeceğiniz tüm dosyalar, klasörler, fotolar, videolar başka bir yere taşınmadan Drive üzerine kopyalabilecek.

Google Drive’nin bu yeni özelliği için Backup and Sync isimli yeni bir uygulama geliyor. Bu uygulamayı indirip bilgisayarınıza kuruyorsunuz. İçinden yedeklenmesini istediğiniz tüm klasörleri ve dosyaları seçiyorsunuz. Drive kendi kendine hepsinin bir yedeğini buluta yüklüyor. Bu uygulamanın sadece kişisel kullanıcılar için tasarlandığı özellikle belirtiliyor. Profesyonel kullanıcıların yedekleme için Drive isimli ana uygulamayı kullanmaya devam etmeleri önerilmekte.

Yeni uygulama ile Google Drive içine atacağınız dosyalarınız yedekleme limitinizi dolduruyor olabilir. Google size sadece 15 GB’lik bulut yedekleme alanı veriyor. Daha fazlası için ise aylık ödeme planlarından birini seçebilirsiniz. Backup and Sync uygulaması hem PC hem de Mac platformlarında kullanılabilir olacak. Uygulamanın Haziran sonunda kullanıma açılması bekleniyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap