Google VR kamera uygulaması Sprayspace’i kullanıma sundu.

Google’ın Android Experiments adı altında deneysel uygulama çalışmaları yaptığı platformunun en yeni üyesi, VR kamera uygulaması Sprayspace oldu. Şimdilik sadece Android işletim sistemi için hazırlanan Sprayspace uygulaması, kullanıcıların akıllı telefonlarının kameraları aracılığıyla sanal gerçeklik tarzında videolar kayıt edebilmesini sağlıyor.

Sprayspace sahip olduğu teknoloji sayesinde normal kameranızla 360 derece eksende görüntüler elde edebilmenizi sağlayan bir uygulama.Uygulamayı açtığınızda ekrana parmağınızla dokunarak çekim yapıyor ve size verilen 360 derecelik sanal alandaki boşluğu kameranızı oynatarak dolduruyorsunuz. Kullanıcılar, daha sonra oluşturdukları bu görüntüleri bir bağlantı aracılığıyla internette paylaşabiliyor.

google-sprayscape

Google uygulamanın kullandığı kodları GitHub’da herkese açık şekilde yayınlarken, benzer uygulamalar yapmak isteyen tüm kullanıcılar Google’ın hali hazırda ürettiği bu başarılı uygulamadan yararlanabilecek.

Google’ın 2 boyutlu kameraları 360 derece görüntü elde edebilir bir hale getirmeye çalışan uygulaması Sprayspace, Unity ile yazılmış. Google’ın Cardboard SDK’sını kullanan Sprayspace, telefonunuzun jiroskop özelliğini kullanarak telefon ve kameranın hareketlerini çözümlüyor, böylece ortaya Sprayspace gibi uygulamalar çıkabiliyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap