Google’nin çatı şirketi Alphabet Inc., çalışanları için 30 milyon dolar karşılığında 300 kadar ev satın aldı.

Teknoloji devi Google, Silikon Vadisi’ndeki kalacak yer sıkıntısını değerlendirip çalışanların üzerindeki bu baskıyı kaldırabilmek için yeni bir kararla 300 ev satın aldı. Google çalışanlarına ait olacak kısa süreli ev edindirme çalışmasıyla birlikte harcanacak paranın 25-30 milyon dolar arasında olacağı belirtiliyor.

Modüler sistemle tasarlanmış evler, fabrikalarda üretilerek daha sonra teslim edileceği adrese iletiliyor. Bu teknoloji Amerika’daki kalacak yer sıkıntısını önleyebilmek için daha önce Miami, Detroit ve New York’ta denenmişti.

The Wall Street Journal’ın açıklamasına göre, Alphabet modüler ev sistemleri girişimi Factory OS’den evlerini sipariş etmiş.

Trulia adındaki online emlak sektörü araştırması yapan siteye göre, Silikon Vadisi’ndeki medyan olarak gösterilebilecek evlerin fiyatı 2012 yılında 535 bin dolarken geçtiğimiz yıl 888 bin dolara kadar çıkmış durumda.

Google gibi diğer teknoloji şirketleri de çalışanlarına ev bulmak için girişimlerde bulunmuştu. Apple, binlerce çalışanını Apple Park’a yakın bir alanda Kaliforniya’da ev sahibi yapmıştı.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap