Yazılım mühendisi olan genç anne görev yaptığı 7 sene boyunca Google’da farklı pozisyonlarda çalıştı ve bazı ürünler geliştirdi. En son hayata geçirdiği proje ise hem kendisini hem de ebeveynleri sevindirdi.

Moonlite fikri, Rebot’un her akşam kızını uyutmadan önce birlikte yaptıkları gölge oyunlarıyla başlamış. Telefonun flaşı ile yaptıkları köpek, tavşan ve kuş figürlerinin kızını çok mutlu ettiğini fark eden anne, bu güzel fikirle kendi yeteneğini birleştirerek ekip çalışmasıyla Moonlite’ı hayata geçirmiş.

Moonlite, telefonun flaş kaynağını kullanarak yakındaki yüzeylere görüntüleri yansıtıyor ve görüntüler(hikayeler) yuvarlak makaralara kodlanıyor.

Öykü görüntüleri yansıtılırken çocukların en sevdiği hikayeyi okumayı kolaylaştırmak için metinler telefon ekranında Moonlite uygulaması içinde görüntüleniyor. Metinler; peri masalları,uyku öncesi hikayeler,eğitimsel hikayeler ve isme özel öyküden oluşuyor.

Duvara ya da tavana yansıyan görüntüler ile birlikte sihirli ses efektleri, okumayı çocuklar için daha büyülü hale getiriyor.

Moonlite, dijital çağda çocukların elinden alamadığımız tabletlerin yerine okuma sevgisini kazandırıp hayal gücünü geliştirmeyi ve çocuk ebeveyn bağını güçlendirmeyi amaçlıyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap