1 dk

Google Assistant ile yazışmak artık mümkün

Teknoloji Fatih Duran

İnternet araması, çevrim içi bilgi dağıtımı, reklam teknolojileri ve arama motorları için yatırımlar yapan çok uluslu Amerikan şirketi Google, internet tabanlı ürün ve hizmetler geliştirerek bu ürünlere de ev sahipliği yapıyor.

Bu konu çerçevesinde geliştirdiği Google Assistant (Google Asistan) yapmanız gereken şeyleri, gitmeniz gereken yerleri ve gezintinizi nasıl yapacağınız dahil olmak üzere, günlük hayatınızda olup bitenlerin kontrolünü elinizde tutmanızı sağlıyor.

Yapay zeka teknolojilerinin giderek gelişmesinden akıllı telefonlarımızın yararlanabilmesi için soruların sesli bir şekilde dile getirilmesi gerekiyor. Araba kullanırken, koşarken işimizi kolaylaştıran bir özellik olsa da özellikle kalabalık ortamlarda bu durum pek de bu şekilde seyretmiyor.

İlginizi çekebilir:  Google deneyimli çalışan istemiyor mu?

Google‘ın üzerinde çalıştığı yeni özellik hakkında edinilen bilgilere göre, Google Assistant ile yazışmak ve yazılı bir şekilde talepte bulunmak artık mümkün. Uygulamanın beta versiyonunda bulunan klavye ve arama kutusu özelliği, en yakın zamanda hayatımıza dahil olacağının kanıtı olarak gösterilebilir.

Bu özellik hakkında birinci ağızdan bir açıklama yapılmadı ancak en kısa zamanda uygulamanın güncellenmesi ve bu yeni özelliğin kullanıcılara sunulması bekleniyor.

10
5
2
2
1
1
1