Google sektörün öncü ismi olabilmek için günden güne yeni projelerle kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Google Cloud Machine Learning gibi birçok hizmetini hızlandırmak amacıyla AMD ortaklığıyla gerçekleştirdiği yeni nesil işlemcileri de, bu hedef doğrultusunda kullanıcıların beğenisine sundu.

Sismik ve yeraltı araştırmaları, finansal simülasyonları, makine öğrenimi, video işleme ve bilimsel analizleri de içeren yüksek paralel hesaplamaların üstesinden kolaylıkla gelebilmek için tasarlanan ve geliştirilen AMD FirePro S9300 x2 GPU’ların seri üretimine başlandığı belirtildi.

Google Cloud Platform sayesinde AMD GPU’unun sunmuş olduğu kolaylıklar dünya genelinde kullanıcılar tarafından rahatlıkla kullanılabilecek.

Google’ın AMD işbirliğiyle üretmiş olduğu bu yeni nesil işlemcilerin, AMD’nin en güçlü tek duyarlıklı çift GPU işlem hızlandırıcaları olduğu belirtildi.

AMD Readon Technologies Group Baş Mimarı Raja Koduri konu hakkında şu yorumları yaptı;

Grafik işlemcileri mevcut ve gelecek büyük veri uygulamaları için en performans ve programlanabilirlik birleşimini temsil ediyor. AMD GPU teknolojilerinin Google Cloud Platform tarafından benimsenmesi AMD’nin GPU donanımında kaydettiği gelişmelerin ve dünyadaki tek tam açık kaynak, hiper ölçekli GPU bilgi işlem platformu Radeon Open Compute Platform’un başasırısının bir onayıdır. GPU bilgi işlemde yakaladığımız ivmenin gelecek donanım ve yazılımlar ile devam etmesini bekliyoruz.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap