Kısa bir süre önce Duo isimli görüntülü konuşma uygulamasını duyuran ve büyük bir beğeni toplayan Google‘nin yeni mesajlaşma uygulaması Allo bu hafta içerisinde geliyor.

WhatsApp’a rakip olması beklenen Allo‘nun bazı özellikleri kullanıcıları kendine çok kısa sürede çekebilecek cinsten. Google‘nin “makine öğrenimi” teknolojisiyle güçlenecek olan Allo, kullanıcıların yazışmalarına göre bir yapay zeka üretecek. Yani arkadaşınızın size yazmış olduğu kelimeye göre sizin ne tarzda bir cevap verebileceğinizi tahmin ederek size gösterecek. Böylelikle mesajlaşma çok daha hızlı ve zevkli bir hale gelecek.

Android Police sitesinde yer alan habere göre Allo, bu hafta içerisinde kullanıma sunulacak.

Sadece yazışmaları değil fotoğrafları da analiz edecek olan Google, arkadaşınızın attığı fotoğrafa ne tür bir cevap vereceğinizi bile tahmin ediyor olacak. Hatta yakındaki en iyi restoranlarla ilgili bir şey konuştuğunuzda otomatik olarak restoranlar listelenecek.

Üstelik bütün bu süreç uçtan uca şifreleme teknolojisi ile korunacak. Böylesine ciddi bir yapay zeka kullanılacak olan Allo, çok kısa sürede büyüme kaydedecek gibi görünüyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap