Google logosuna biraz daha yeşil ekliyor. Şirket, yaptığı açıklamada, 2017’de yüzde yüz yenilenebilir enerjiye geçeceğini açıkladı.

Şirket 13 veri merkezinin ve dünyanın çeşitli yerlerindeki ofislerinin her yıl 5.7 terawatt saatlik elektriğe ihtiyaç duyuyor. Google‘ın Avrupa Birliği’ndeki Enerji Başkanı Marc Oman, “Bunun işimiz için iyi olduğuna inanıyoruz” dedi. Oman, “Yenilenebilir enerji giderek en düşük maliyet seçeneği olarak karşımıza çıkıyor. Kurucularımız iklim değişikliğinin gerçek ve acil bir tehdit olduğuna inanıyor, bu yüzden kendimize düşeni yapmak zorundayız” şeklinde konuştu.

YÜZDE 60-80 DÜŞÜŞ OLDU

Google halihazırda temiz enerji için özellikle rüzgar ve güneş enerjisine güveniyor. Yenilenebilir teknolojinin maliyetinde son altı yılda sırasıyla yüzde 60 ve yüzde 80 gibi hızlı bir düşüş olduğunu belirten şirket yetkilileri yeşil enerjinin kullanılabilir hale geldiğini söyledi. İlk yenilenebilir enerji anlaşmasını 2010 yılında yapan şirket şu anda dünya çapında 20 yenilenebilir enerji projesine fon sağlıyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap