Göç almak için 2000 avro teşvik payı ve düşük kiralar vaat etmesinin ardından talep yağmuruna tutulan İtalya‘nın Bormida beldesinden yabancıları üzecek yeni bir açıklama geldi: “Proje henüz fikir aşamasında ve yalnızca İtalyanlara açık”.

Kuzeydeki Liguria bölgesinde yer alan Bormida‘nın nüfus kaybı nedeniyle hayalet kasabaya dönüşmesinden endişe eden Belediye Başkanı Daniele Galliano, ikametlerini buraya taşıyacaklara tek seferlik 2000 avro ödenmesini ve 50 avrodan başlayan düşük kira ücretleri alınmasını öngören bir proje hazırlamıştı.

Projenin ilk olarak yerel basında, ardından da sosyal medyada ve uluslararası basında yayılması üzerine Galliano tüm dünyadan mesaj yağmuruna tutuldu.

“2000 euroyu ben size ödeyeyim, yeter ki beni alın”, “İnternet de varsa hemen gelirim” gibi çok sayıda mesaj alan belediye başkanı, dün yeni bir açıklama yaparak konuya açıklık getirdi.

Belediye Başkanı Daniele Galliano Facebook sayfasına yazdığı mesajda, teşvik planının henüz fikir aşamasında olduğunu ve İtalya dışındakilere açık olmadığını söyledi. Galliano mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Bu son mesajım olacak, olaya netlik getirmeyi umuyorum. Benimkisi, Liguria Bölge Yönetimi‘ne sunulacak bir fikirdi, halen bölge yönetimiyle temas halindeyim. Ve bu fikir sadece ulusal düzeyde geçerli.”


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap