Günümüz  dünyasında iyi bir iş fikri tek başına bir etken olmaktan çıktı. Ayrıca işinizi insanlara tanıtmanız, çalışanlarınıza en yenilikçi iş ortamını sunmanız da gerekiyor.

Bütün bunları aynı anda yapıp yükselmenin yolu ise dijitalleşmeden geçiyor. “Peki nasıl bir strateji belirlemeliyiz” diye sorarsanız , Broadsoft.com’da yayınlanan “Başarılı Bir Dijitalleşme İçin İpuçları” adlı yazı, dijital ofisin ipuçlarını veriyor. Makalede değinilen üç önemli husus şöyle:

Teknoloji ve insan sermayesini birleştirin

İşinizin yerelle sınırlanmasına izin vermeyin. Bugün pek çok teknoloji sizi görülür kılarken bu imkanlardan yararlanın.

Başarıyı erkenden sağlayın

İş verimliliğini arttıran ve tüketiciye duyarlı bir yaklaşım getiren iş yerleri, gelecege en sağlam adımlarını atıyor. Yazıya göre, organizasyonların yüzde 30’u, 2018 yılına kadar iş sonuçlarını ve çalışanların katılımını iyileştirmek için iş gücünün dijital stratejilerini biçimlendirecek.

İnsan kaynakları ve bilgi teknolojileri arasında uyum sağlayın

Projeleri koordine etmek, demografik değişimi, değişen roller ve iş becerileri için dijital iş yerlerinde IT (BT)-İK ortaklığı başlatılması iş hedeflerine uyum sağlamaya yardımcı olacaktır. Makalede, 2018 yılına kadar dünya genelindeki İnsan Kaynakları süreçlerinin %50’den fazlasının tamamen dijitalleşeceği ön görülüyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap