Bir girişimi unicorn seviyesine çıkarmak elbette çok zor ama kendinizi test edebileceğiniz Unicorn Startup Simulator adlı web tabanlı bir simülatör size girişiminizin geleceği ile ilgili ipuçları veriyor. Just 8 Dijital ise bu uygulamayı Türkçe dil seçeneği ile destekliyor.

Unicorn Startup Simulator, girişiminizi 1 milyar dolarlık bir seviyeye çıkarmanız için size çeşitli sorular soran bir uygulama. Sorulara verdiğiniz yanıtlara göre şirket değerlemeniz, gelirleriniz, çalışanlarınızın mutluluk seviyesi değişiyor ve nihayetinde 1 milyar dolarlık seviyeyi yakalamaya çalışıyorsunuz.

Beş kişilik bir ekipten oluşan Just 8 Digital de bu modeli kullanıyor ve bazı noktalarda yerelleştirilmiş sorularla girişiminizin 1 milyar dolar seviyesine çıkarıp çıkaramayacağınızı görmek istiyor.

CEO Simulator uygulamasındaki soruların bilimsel olmadığı malum.  Dolayısıyla bu uygulamada başarısız olmanız milyar dolarlık girişim yapamayacağınız anlamına gelmiyor. Yani uygulama biraz eğlence ve biraz karar verme konusunda pratiklik kazandırmaya yarayabilir.

Diğer yandan bu simülatörlerin test4startup gibi yapay zekâ temelli araçlarla ve gerçek milyar dolarlık girişimci tecrübeleriyle desteklenerek daha gerçekçi bir hale getirilebilir.

CEO Simulator uygulamasını AppStore‘dan veya Google Play‘den indirerek kendinizi deneyebilirsiniz.

 


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap