Girişimciler için zamanı verimli kullanabilmek hayati önem taşıyor. Dolayısıyla onlar kısa zamanda kendilerine çok şey katacak olan kitapları, filmleri, dizileri seçmeliler. Daha önce girişimciler için ilham olabilecek filmleri ve kitapları derlemiştik. Bu kez de girişimcilerin ilham alarak ve keyifle izleyebileceği dizilere göz atalım.

Halt And Catch Fire

Dizi 1980’lerin kişisel bilgisayar devriminde ve 1990’ların başında teknolojinin hızla ilerlediği dönemde geçiyor. Dizinin ismi de yine bir bilgisayar komutu olan Halt and Catch Fire(HCF)den gelmekte. Bu komutu bilgisayara verdiğinizde bilgisayar yapılan işlemi yapana kadar zorlanır ve kontrolü geri ele alınamaz.

IBM, Apple ve diğer firmaların da isimlerinin sık sık geçtiği, hatta IBM’in doğrudan konuya müdahil olduğu bu dizide dönem teknolojisine tanıklık edeceksiniz.

Silicon Valley

1980’li yıllarda Aviato’da çalışmış, evini küçük bir kuluçka merkezine çeviren bir mühendisin başından geçen eğlenceli olayları anlatıyor. Evindeki en iyi girişim Pied Piper’ın kurucu ekibi Richard, Dinesh, Gilfoyle ve Jared’ın proje geliştirme yatırımcı bulma gibi maceraları anlatılıyor. Girişimcilik kültürünü yakından tanımak isteyenler için harika bir dizi!

How Make It In America

New York’ta yaşayan Ben ve Cameron bir moda şirketi kurmaya çalışıyor. Bu süreçte başlarından geçen olayların anlatıldığı dizide birçok gerçekçi deneyimlerine tanıklık edebileceksiniz. Bir HBO yapımı olmasıyla dikkat çeken dizi 2. sezonda son buldu ancak arkasında sadık bir hayran kitlesi bırakmayı da başarmıştı.

Black Mirror

Bilmeyenler için bahsedelim: Black Mirror, modern toplumun ve bu toplum içindeki bireyin sorunlarını, yeni teknolojilerin getirdiklerini ve mevcut dünya düzenindeki siyaset, medya, sanat ilişkilerini yer yer hiciv ile yer yer de bilim kurgu ögelerine başvurarak yorumlayan bir dizi serisi. Şu sıralar tüm dünyada büyük ilgi görüyor. Geleceğin teknolojilerini anlamak, fırsatları yakalamak isteyen bir girişimci için tam bir nimet.

Girlboss

Dizi, eBay’de vintage kıyafetler satarak kendi girişimini kuran ve 27 yaşına geldiğinde Nasty Gal markasını milyonlarca dolarlık bir moda imparatorluğuna dönüştürmeyi başaran Amoruso’nun hikayesi etrafında şekilleniyor. Bir Netflix orijinal dizisi olan Girlboss, yarım saatlik bölümlerden oluşuyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap