Kendi işinizi kurmak bir hayli emek istiyor; ancak başlarda sıkıntılı bir süreç olsa da ilerleyen dönemler için önemli avantajlar sağlıyor. Kendinizin patronu olma, mesai esnekliği gibi avantajlar girişimciliği hayli çekici kılıyor.

Business New Daily geçtiğimiz günlerde girişimcilerle yaptığı bir araştırmayı yayınladı. Araştırmada girişimcilere neden kendi işlerini kurmayı seçtikleri soruldu. İşte, oldukça dürüst ve ilham verici  o cevaplar:

1. “Girişimci olmak size bir tutku için hesaplanmış risk alma fırsatı verir.”

Francesco Clark, Clark’s Botanicals kurucusu

2. “Girişimci olmanın en iyi yanı, sürekli kendimi keşfetmeme izin vermesi. Her gün yaptığım işe olan tutkumu, zor durumlardaki direncimi ve esnekliğimi yeniden keşfediyorum.”

Alexandra Pierson, springpop kurucusu

3. “Kendi işimi yapmayı seviyorum, çünkü her zaman ilerleme kaydedebileceğimi hissediyorum. Bu bir blog yazısı olabilir, sosyal medya hesabını yönetmek olabilir, yeni organizasyonlara ulaşmak olabilir. Yani beni meşgul edecek bir şey her zaman var.”

Claire Coder, Aunt Flow CEO’su ve kurucusu

4. “Girişimci olmak harika bir duygu; çünkü kendi kaderini kendin belirliyorsun. Daha çok para kazanmak istiyorsan daha çok çalış ve isteğin gerçekleşsin.”

Natalie Bidnick Andreas, dijital içerik pazarlama stratejisti

5. “Kapıda kendi ismimin olması kadar beni daha sıkı çalışmaya yönlendiren bir şey olamaz. Bir iş yönetmek, yani başka insanların durumlarından ve gelirlerinden sorumlu olmak bana dünyanın en çalışkan insanı olma motivasyonunu ve disiplinini sağlıyor.”

Natalie Zfat, The Social Co. kurucu ortağı

6. “Bence girişimci olmak harika bir şey, çünkü ihtimallerin sonu yok. İstediğin kadar yaratıcı ve yenilikçi olabilirsin. Üstelik bunun mükafatını da alırsın.”

Anneliece Velasco, Fred Astaire Dance Studio of Smithtown sahibi

7. “Girişimci olmak, bana başarıyı kendimce tanımlamamı sağlıyor. Bir masa başında belirli bir süre oturmam, belli bir sayıda proje üstünde çalışmam ve aylık bir hedefi tutturmam gerekmiyor.”

Danielle Tate, MissNowMrs.com CEO’su

8. “Girişimci olmak müthiş bir şey, çünkü bir fırsatı çabucak değerlendirmek mümkün oluyor bu sayede. Kurumsal iş hayatımda fırsat yok olana dek karar alınamıyordu. Karar alma mekanizması oldukça hantaldı.”

Peter Pierce, Hampton Salt Co. CEO’su ve kurucusu

9. “Girişimci olmanın en güzel yanı, kendinizden daha büyük bir şeye katkıda bulunmaktır. Girişimciler sorun çözerler ve insanların ihtiyaç duyduğu ürünleri ve hizmetleri sunarlar. İyi para kazanmak da bunu takip eder elbette. Ancak dünyayı görmek istediğiniz hale getirmeye çalışmak çok daha tatmin edici.”

Matt Wilson, Under30Experiences kurucu ortağı

10. “Girişimci olmak muhteşem bir şey, çünkü kendinizi istediğiniz gibi serbest bırakabilirsiniz. Bu zihin serbestliği de yaratıcılığınızı inanılmaz derecede körükler.”

David Farley, Luxi CEO’su


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap